O kráse a energii květin

Ach, ty květiny. Ty křehké bytosti, které bych mohla obdivovat bez přestání. Květiny se vždy jen usmívají, svou barevnou energií nás vítají do nového dne a rozdávají radost, jen se na ně člověk podívá. Každá je jiná, roste si a kvete podle svého a neohlíží se, jestli je pomalejší než ta vedle ní. Neporovnávají se tak, jako my lidé. Neporovnávejme je ani my. Růže není krásnější než sněženka a ani tulipán není krásnější než narciska. Každá je sama sebou a tím jsou právě krásné.

Energie květin

Příroda má bezesporu pozitivní vliv na naši psychiku a na naše tělo. Jistě vám není cizí ten pocit po krátké procházce, kdy se cítíte plni energie a inspirace. Proto si ráda nosím kus přírody k sobě domů, protože když to u mě v pokoji kvete, hned se cítím šťastnější. A nejen já, podle nejnovějších psychologických výzkumů je přítomnost jakékoli zeleně v kanceláři, bytě nebo kdekoliv jinde, kde trávíte čas, důležitá pro to, abychom se cítili lépe. Pomáhá prý lépe zvládat stres a dokonce je schopna zvýšit náš pracovní výkon. A navíc to i pěkně vypadá! (zdroj: Moje Psychologie )

Mé okno momentálně zdobí křehké sněženky ze zahrádky

Květomluva

Bojíte se něco důležitého vyslovit? Nebo jen nemůžete najít ty správná slova? A víte, že květiny to můžou říct za vás? Takzvaná řeč květin má svoje počátky již v 18. století a dnes se již narozdíl od minulosti bohužel moc nevyužívá. Vznikl systém znaků, kde každá květina nesla své poselství, stejně jako jejich kombinace, aranžmá nebo dokonce zaříznutí. Tady je pár významů jednotlivých květin:

Růže – Symbolizuje lásku. Ale pozor! Význam se mění podle barvy. Červená sice znamená miluji tě, ale žlutá vyjadřuje žárlivost.

Fuchsie – Byl bych šťastný, kdybys mě milovala. Trápím se, že ti svou lásku nemohu projevit.

Chrpa -Jsem šťastný

Karafiát růžový – Nikdy nezapomenu

Jak můžete vyjádřit vaše pocity pomocí květin naleznete zde. 

Estetika květin

Květiny nám nedodávají pouhou spokojenost, ale i uspokojují naše estetické potřeby. Potřebu vnímat krásu má každý z nás. Každý ji však nachází v jiné oblasti, ale mnoho z nás ji objevilo právě v květinách. Však instagram je s příchodem jara zcela zahlcen tulipány. A je to krásné. Líbí se mi, že fotka květin často nahradí nové selfie. A tak si s úsměvem říkám, že lidi stále ještě milují i něco jiného než jen sebe. Jak k tomu povaha dnešní doby vybízí.

Tipy na tři květinové instagramy:

Heather page

tv_flowers

bowsandarrowsflowers

A na mém instagramu také květiny nechybí:

Moje oblíbená květina

Možná si říkáte, že jsem na začátku článku psala, ať květiny neporovnáváme, že krásné jsou všechny. Za tím si stále stojím a mou oblíbenou květinou proto není prostě fialka nebo orchidej, je to konkrétní květina. Je to růže z Malého prince. Vždy když je řeč o květinách je to právě ona, která mi přistane na mysl. A já si z celého srdce přeji, aby každá z nás růží našla svého malého prince, díky kterému se bude cítit výjimečně a to i mezi milionem stejných květin.

„A pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá.“

„Květiny nesmíte nikdy poslouchat. Musíme se na ně dívat a vdechovat jejich vůni. Moje květina naplňovala vůní celou planetu, ale nedovedl jsem se z toho těšit.“

1 thought on “O kráse a energii květin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *