Srp 042018
Krátké recenze: Midnight Sun, Love Simon, Mamma mia: here we go again a Indecent Proposal

Midnight sun (Půlnoční láska)

Když jsem viděla poprvé v kině trailer na Midnight sun, říkala jsem si, jestli nejde o Everything, everything 2. Právě z důvodu podobné tématiky mám tendenci tyto dva filmy srovnávat. A za mě v tomhle duelu vyhrává Midnight sun s krásnou Bellou Thorne a hezounem Patrickem Schwarzeneggrem. Ale nečekejte od toho o moc víc než od jakékoliv jiné slaďárny. Sice film přibližuje lidem nemoc XP, ale bohužel se nevyhnul klišé romantických filmů. Druhá polovina již trochu nabírá na vážnosti a konec filmu ji ještě přidá, ale i tak mi přijde Midnight sun na tak seriózní téma málo seriózní.

Shrnula bych to následovně. Milý film se zajímavým příběhem, který vás možná rozbrečí, ale nemáte z něj težkou hlavu. Pokud máte rádi romantické filmy, tak doporučuju.

zdroj: variety.com

Love, Simon (Já, Simon)

Love, Simon je další film, který se snaží ukázat na to, že gayové nejsou o moc míň lidé než ostatní. Proti tomu se nedá nic říct a film je opravdu celkem přesvědčivý. Při jeho sledování jsem se nenudila. Hrají zde herci z 13 Reasons Why a Nick Robinson stvárnil hlavní roli uvěřitelně. Pokud se vám tato tématika příčí, příhlédněte k tomu, že nejde o příběh sladkého nagelovaného panáka v růžovém tričku, který o sobě všude prohlašuje, že je gay a maluje si obočí. Jde o příběh úplně obyčejného kluka, který se bojí, že lidé okolo něho zjistí, že není stejný jako oni a budou ho mít o to míň rádi.

Film, který se snaží být velmi poučný, ale ruku na srdce, kdo má na gaye řekněme vyhraněný názor, tak ho bude mít nadále i po zhlédnutí Love, Simon. Přála bych si, aby přesvědčil alespoň pár lidí a možná dodal odvahu pár Simonům vyjít se svým pravým já na povrch (a cítit se tak líp).

zdroj: anajosefasilva.cl

Mamma mia: here we go again

Není Meryl Streepová, není Mamma mia. Ačkoliv nás plakát láká na Meryl Streep, ve filmu se ukáže na pouhých pár minut. Bez ní ale film ztrácí svoje kouzlo a s příchodem vyplastikované Cher se vytratí nadobro. Ale nemůžu říct, že by byl film jedna velká tragédie. Písničky od Abby hodně zachraňují a Lily James s Amandou Seyfried mají také velký podíl na tom, že se Mamma mia 2 nestala totální fraškou. Škoda, že ignorovala několik skutečností z Mamma mia 1 (viz video) a postrádala pořádný děj. Bylo zde ale pár dobrých vtipů a pěkné muzikálové prvky. Ale energii a náladu, kterou měl první díl, se autorům již zopakovat nepodařilo.

Nepochopitelná je vsuvka se zpěvačkou Cher, která v roli babičky přijede na ostrov a jako hvězda celého filmu zde zazpívá v pozadí s ohňostrojem. (A to nezmiňuji, že už ani nemá být naživu.) Myslím, že toto místo by mělo patřit spíš Amandě, pokud ne Meryl.

zdroj: lasicilia.it

Indecent proposal (Neslušný návrh)

Po třech novinkách tu mám jeden ze starších filmů, který s přehledem všechny tři předchozí předčil. Snad nikdy ve mně žádný film nevyvolal tak silnou vnitřní emoci. Nechci vám prozrazovat děj, ale musím říct, že jde o velmi neotřelé téma s nečekanými zvraty a donutí vás dlouho nad vším přemýšlet. Možná jsem nenáročný divák, protože hodnocení na čsfd už tak pozitivně nemluví, ale na mě prostě film zapůsobil hrozně moc. Herecké výkony, atmosféra a samotný příběh  – to všechno vás úplně pohltí.

Nemám co vytknout, prostě se na to podívejte.

zdroj: kinobox.cz

Viděli jste některý z filmů? Jaký je váš nazor?


Reader Comments

  1. Viděla jsem Love, Simon a Mamma mia. Love, Simon pro mě byla náhoda: náhodnou jsem se objevila v kině a náhodou dávali tohle. A nebylo to špatné a ani nijak výjimečné: prostě Young adult film zajímavý asi jen tou (sympaticky zpracovanou) tematikou.
    Mamma mia pro mě nebyla zklamání: šla jsem na to s holkama s tím, že to bude prostě dámská jízda. A byla. Za mě to má prima letní energii a skvělé písničky. Jo, je to jednoduché. Jo, úplně to nelícuje s jedničkou. Ale svůj účel to splní. 🙂
    A poslední zmiňovaný film si najdu, díky za tip!

Write a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

%d blogerům se to líbí: