O čem je blog NaVybranou?

O čem je blog NaVybranou?

Co je smyslem blogu Na Vybranou?

Mluvit o tom, o čem se často mluvit zapomíná

❤ Pomoct ti si uvědomit, že to, co cítíš, je normální

❤ Naučit tě lépe pečovat o sebe a své psychické zdraví

❤ Inspirovat tě k cestě za spokojenějším já

❤ Podporovat tě v myšlence, že máš na vybranou


Co tě tu ještě čeká?

Nechci se věnovat pouze problematice duševního zdraví. Občas píšu o vztazích nebo společenských tématech. Proto zde narazíte i na články z jiného soudku, pro které slouží rubriky Ze života, Společnost nebo Názory.

Žádný z mých článků ale nebude jen prázdným vyprávěním úryvků z mého života. Do každého z nich se snažím vložit hodnotu či inspiraci pro vás, jeho čtenáře.


Kdo jsem já?

Jsem holka, co ráda píše a rozhodla se svou tvorbu sdílet s ostatními. Hlavou létám tak trochu v oblacích, dokud mě realita neshodí zpět na zem. Mám ráda západy slunce, dlouhé letní večery a popíjení zeleného čaje při svíčkách. Ve volném čase ráda cvičím (nejen) jógu, zajímám se o současné dění a psychologii.

Studuji prvním rokem Sociologii a ekonomii na FF UK v Praze.


Co mě vedlo k založení blogu Na Vybranou?

Psaní jsem měla ráda od malička. Milovala jsem, když jsme s babičkou po večerech vymýšlely básničky a povídky. Proto občas nějakou básničku napíšu, ale mnohem víc mě chytlo psaní článků.

Mám za sebou už několik zkušeností s blogováním. Měla jsem pár blogů, kde jsem psala všechno, co mě zrovna napadlo. Asi před dvěma lety jsem se rozhodla založit si svou vlastní doménu a začít se blogování věnovat naplno. Za ty dva roky se mi Na Vybranou vytříbilo až do současné podoby a konečně získalo svůj jasný cíl.

Stejně tak jako mě celým životem provází psaní, potýkám se celý život s pocity méněcennosti a nízkým sebevědomím. Několik let jsem nesnášela svoje tělo, protože jsem si připadala moc hubená.

Nedávno se u mě objevily úzkosti a s tím související problémy. Uvědomila jsem si, že nejsem zdaleka sama, kdo tohle prožívá a vyděsilo mě, jak je stále málo pozornosti věnováno psychickému zdraví a všemu, co je s tím spojené.