Maličkosti, které mně poslední dobou zlepšují život

Je to asi měsíc, co jsem trochu změnila svůj životní styl a jsem o mnoho šťastnější a plná energie. S tím jak silná je obvykle moje vůle je měsíc neskutečně velkej úspěch. Budu se snažit, jak nejvíc to půjde, aby mi to vydrželo co nejdéle, třeba i napořád. V dnešním článku chci popsat pár maličkostí, které jsem začala dělat a které mi zlepšují život. Nemá to být návod na štěstí, ale klidně může být.

„Opravdové štěstí se ukrývá v jednoduchých, zdánlivě nezajímavých věcech.“
Eckhart Tolle
 

Stop stresujícím ránům

Přivstat si. Není to jen o tom, že ráno stíhám mnohem víc věcí a v klidu se připravím na nový den, je v tom mnohem víc. Alespoň já mám takový pocit, že čím déle vstávám dřív než je nutné, abych stihla školu, tím víc mi to přidává na sebedůvěře a tím víc jsem vlastně šťastnější. Navíc nekonečné odkládání budíku, které je nám všem tak moc blízké, není pro náš organismus nic zdravého. Raději určitě bude, když ho hned po ránu osvěžíme dávkou jógy.
Často si ještě zapíšu, co chci daný den stihnout, abych měla představu, jak můj den bude vlastně vypadat a na co se můžu těšit.

Klidné ráno s kávou a s notesem, začátek dne, příjemné probuzení

Cesta do školy

Cesta do školy je tu pro mě už několik let. Život bez ní si nedokážu představit. Za každého počasí prostě musím jít, ať se děje, co se děje. Pokud ráno musím jet autem jsem nervózní a můj den je o něco horší.
Většinou si nasadím sluchátka a přemýšlím si nad svým životem, vdechuju čerstvý vzduch a občas, když mám vážně dobrou náladu, si němě zpívám, směju se tomu a doufám, že mě přitom nikdo nesleduje. Miluju to.

Není lepší start do nového dne než jóga

Tak jsem se asi zamilovala do jógy. Cvičím ji každé ráno a každý večer a často i přes den. Je to skvělý pocit, už po měsící se cítím mnohem pružnější a protaženější. Cítím, že je moje tělo spokojené. Navíc nadcházející pondělí už mi konečně zase začínají lekce jógy v místní tančírně a já se nemůžu dočkat.
I když moje jóga asi zatím nepůsobí zrovna elegantně, tak si to moc užívám a každý pohyb vnímám jako něco krásného. Cvičíte také jógu?
 
Žena cvičící jógu, poloha dítěte

Tulipány

Jak jsem psala již v článku o květinách, miluju když mi pokoj projasní kytice tulipánů, nebo jakýchkoliv jiných květů. Hned je den a vlastně celý život o něco veselejší. A kupovat je je radost sama o sobě, i když vybrat si z několika pestrých barviček, které jsou stejně nejhezčí dohromady, dá někdy pěkně zabrat. Momentálně tu mám oranžové, které už ale bohužel odkvétají, a tak si musím co nejdříve koupit nové.
Květy v domě ale nejsou to jediné z přírody, co mi dělá radost. To, že je ve vzduchu už cítít jaro, zpívají ptáci a sluníčko pomalu začíná hřát mě pumpuje energií a nutí věřit v nové naděje.

Pleťová mléka a péče o tělo

Nikdy jsem moc pleťová mléka nepoužívala, ale poslední dobou jsem si na to zvykla, a protože jich mám spoustu nashromážděno, můžu si každý večer vybrat z několika vůní. Určitě doporučuju tělová mléka od Avonu, krásnější vůni jen tak neobjevíte.
Když o sebe člověk pečuje cítí se mnohem sebevědoměji a líp. Navíc příjemná vůně nás uklidňuje a dělá nám radost, no ne?

Levandulový čaj

Nedávno jsem si koupila levandulový čaj. Ne jen, že nádherně voní, ale také přesně tak jak voní také chutná. Dávám si ho každý večer před spaním, protože má zklidňující účinky pro naše tělo i mysl.
 
Pole plné levandule, v popředí zaostřeno na několik kvítků

Misstresses

A v neposlední řadě tu mám nově objevený seriál. Nekoukám na něj půl dne, většinou stihnu každý večer jeden díl. Ale musím říct, že uplně předčil má očekávání. Čekala jsem odreagování v podobně povrchních vztahů, ale seriál nezůstává na hladině (Už jste četli článek o povrchnosti?), ukazuje jaký život doopravdy je a jak nás může kdykoliv mile i nemile překvapit. Je těžké se od něj odtrhnout, to mi věřte. Doporučuji všema deseti!
 
Jaké drobnosti dělají radost Vám? =)
 
Pokud se vám článek líbil, stačí zadat email a už vám žádný další neunikne =) :

 

2 thoughts on “Maličkosti, které mně poslední dobou zlepšují život

  1. Moc milý článek, který se mi trefil do nálady 🙂 Drobné radosti jsou v životě moc důležité. Jógu mám taky už léta ráda, i když ji necvičím tak pravidelně jako ty. Čaj upřednostňuju zelený a u žádného dobrého rána nesmí chybět. Budík na ráno jsem se naučila každý večer nastavit podle toho, co všechno chci ráno stihnout, většinou potřebuju hodinu, než odejdu z domu. Funguje to. Seriál Misstresses zní zajímavě, snažím se ale nebýt seriály moc zahlcená a v současné době sleduju jenom Cizinku, rozhodně doporučuju, pokud máš ráda, když příběh každým dílem graduje.

  2. Já jsem jógu cvičila na podzim, ale v letním semestru na kurzy bohužel nemám čas a k domácímu cvičení se nemůžu dokopat 🙁 Jinak je to ale skvělé uklidňující cvičení. S tělovými mléky souhlasím, miluju všechny ty příjemné vůně 🙂 Poslední dobou mi dělá radost vidina zdravějšího jídelníčku a toho, že nejspíš budeme s kamarádkou chodit po ránu běhat, ale jen se k tomu dokopat 😀 🙂

    LENN

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *