Srp 102022
Terapie cestováním. Dovolená pomáhá duševnímu zdraví, říká studie

Je vám na dovolené dobře po duši? Nedávná studie se rozhodla prozkoumat dopady cestování na duševní zdraví a přinesla zajímavé poznatky. Cestování prý může pomoci k lepšímu psychickému zdraví lidem s demencí, pomáhat může však i při jiných duševních problémech.

Studie se jako jedna z prvních podívala na kloub potenciálním přínosům cestování pro lidi s duševními problémy, konkrétně osoby s demencí. Jedním z benefitů pro mysl člověka, kterou mu cestování přináší, je podle výzkumníků změna stimulů a prostředí.

Cestování může zvyšovat hladinu hormonů štěstí, vést k učení nových věcí a k oproštění se od běžných starostí každodennosti. Pomůže nám ocenit život jako takový, což se nám v rychlém tempu všedních dnů ne vždy daří.

Cestování je možná jediná příležitost, kdy se zastavíme a přivoníme si k růžím.“

renetta weaver

Cestování mimo naši zem nám také může pomoci změnit perspektivu a připomenout, že naše problémy jsou malé ve srovnání s velikostí světa,“ popisuje neurovědkyně Renetta Weaver.

Nemáte možnost vyrazit za hranice? Pak mám pro vás dobrou zprávu. Odborníci připomínají, že naše mysl jen těžko pozná rozdíl mezi realitou a představou. Využijte tedy své imaginace a při meditaci či relaxaci si představujte rozlehlý oceán, majestátní hory nebo svěží zeleň. Budete se cítit o něco lépe.  

Write a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.